Bizi Takip Edin

Kaliteli ürünleri zamanında ve eksiksiz olarak tutarlı bir şekilde sunmak için çalışıyoruz. Kereste ürünlerimiz ve hizmet tekliflerimizle bir adım öne geçin.

Çam

Çam kereste; çatı yapımında, masif mobilya iskeletlerinde ve imalatında, inşaat kalıplarında, taban tavan ve duvar lambiri olarakda kullanılır. Mobilya ve doğramalık olarak kullanılacak çam kerestenin fırın kurusu olması gerekir. Nem oranı %12 dir. İnşaatlık olarak kullanılacak çam kerestenin hava kurusu olması yeterlidir.

Ladin

Kolay işlenir, Soyulabilir,çivi ve vidalama özelliği iyidir. İyi yapıştırılı, renk verilebilir.Boyanması ve cilalanması iyidir. Hızlı ve iyi kurutulur, çatlamaya meyili azdır. Ancak, lif kıvrıklığı olan malzemede az miktarda çarpılma söz konusudur.

Dişbudak

İşlenmesi iyidir, körleştirme etkisi orta derecede olup, çivilemede ön delme işlemine gerek vardır.Kolay renk verilir, çok iyi cila kabul eder, kesilebilir, soyulabilir, yapıştırılması iyidir.Oldukça iyi kurutulabilir.Ancak ,yüzeysel, çatlaklara ve yarılmalara dikkat edilmelidir.

Kayın

Diğer yapraklı ağaçlardan daha geniş bir kullanım yerine sahiptir. Özellikle masif mobilya, lambri, spor aletleri, oyuncak, bobin, alet sapları, tornacılıkta, müzik aletleri yapımında, kontrplak, parke, kaplama levha, fıçı sanayiinde, lif ve kağıt odunu olarak kroser yapımı, odun kömürü, odun katranı, asetik asit eldesinde ve emprenye edildiği takdirde travers yapımında kullanılır. Türkiye piyasasında bol miktarda bulunur.

Ceviz

Oymalı ve tornalı işlerde başarılı sonuç verdiği bilinmektedir. Mobilya dışında müzik aleti ve model yapımında da kullanılır. Masif kaplama olarak satılır. Mobilyalar insanların yaşamlarında rahat etmesi, huzur vermesi için düşünülmüştür. Mobilyalar kullanıcıların istediğine göre farklı ağaçlardan yapılır. Ceviz ağacı, diğer kullanılan ağaç türlerinden daha asil, daha pahalı, daha dayanıklı, daha uzun ömürlü olması dolaysıyla tercih edilir. Tabi bu tercihte biraz da maddi durumun iyi olması gerekmektedir.

Meşe

Trahelerin tülleri tıkalı olması sıvıların geçmesini engellediği için konyak,şarap ve bira fıçılarının yapımında ideal bir malzemedir.Masif olarak mobilya,küçük gemi yapımında limanlarda,su içi inşaatlarda, vagon yapımında ve toprakla temas eden her çeşit kullanım yerinde değerlendirilir.Yüksek kalite marangozluk işlerinde, oymacılık, parke, karoser yapımı ve kesme kaplama levhaları olarak mobilya ve lambride kullanılır.

İreko

Ağır, yağlı ve yüksek yoğunluğa sahip olduğundan dolayı Teak ağacına en yakın alternatif olarak sunulmaktadır. Özgül ağırlığı 0,66 gr/cm3 tür. İroko, dayanıklılık ve uzun ömür gerektiren dış mekan uygulamalarında, zemin kaplaması olarak, bahçe mobilyalarında ve tekne yapımında kullanılan çok dekoratif ve uzun ömürlü bir ağaçtır.

Sapelli

Çok değişik amaçlarla kullanılabilecek, üstün nitelikleri olan bir ağaçtır. Yapıların iç ve dış bölümlerinde doğrama, parke, merdiven yapımında. Gemicilikte, müzik aletlerinde, tornalı, oymalı, kakmalı işlerde, modern ve klasik bütün mobilyalarda masif ve kaplama olarak geniş bir kullanım alanına sahiptir.