Bizi Takip Edin

Lamine ahşap, kontrollü endüstriyel koşullarda ve özel bağlayıcılarla çeşitli boyutlarda yapıştırılmış ve bağlı bağımsız ahşap katmanlardan oluşur. Lamine ahşap ile kereste, kolon, kiriş, ve benzeri birçok form üretilebilir.

Çeşitli ebatlarda üretim yapmak mümkündür. Lamine kirişler beton, çelik ve diğer duvar yapı elemanları ile kolayca birleştirilebilir. Jeodezik kubbe, normal kubbe, piramit, tonoz vb. tüm geometrik yapılar tiyatrolar, konser salonları, eğitim binaları ve ürün teşhir / satış yapıları gibi geniş ve tek açıklıklı yapılar da inşa edilebilir.

Ürünün kendisi dekoratif bir unsurdur. Kaplama gerektirmez. Hafif, depreme karşı dayanıklı bir yapı malzemesidir. Yangına karşı yüksek dirençlidir ve uzun süre özelliğini kaybetmez

Paslanmaz, nefes alır. Bu nedenle, su buharı veya kimyasal gazların bulunduğu ortamlar için idealdir. Mükemmel bir ısı yalıtım değerine sahiptir. Bakım maliyeti çok düşük. Uygun ve periyodik bir bakım onu ölümsüz bir ürün yapar. Yüksek akustik özellikli bir malzemedir

“Fingerjoint” ve “lamine” işlemi gibi özel üretim teknikleri ile 3,3 metre yükseklikte ve 45 metre uzunluğa kadar yekpare olarak yapısal ahşaplar üretilmektedir.

 

Finger Joint

Yapıştırılmış olan iki ahşap parçasında bir dizi tamamlayıcı, birbirine geçen profil kesilerek yapılan bir ahşap eklemidir. Eklemin enine kesiti, iki el arasında parmaklarının birbirine kenetlenmesine benzer, bu nedenle “finger joint” adını almıştır.

Laminasyon

Ahşap laminesi; daha büyük ahşaplar elde etmek için, bağımsız ahşap tabakaların (lamel), özel endüstriyel tekniklerle tutkallanıp preslenerek birleştirilmesi işlemidir. Laminasyon tekniği uygulanarak üretilmiş lamine ahşapların kalitesi masif ağaç malzemeden çok daha üstündür.

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
👋 Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?