Bizi Takip Edin

Thermowood® işlemi, üstün ahşap oluşturmak için uygulanan özel bir işlemdir. Ahşabın buhar ve termal yöntemlerle modifikasyonu ile doğal özellikler elde edilir.

Ahşap üzerinde çalışan insanlar yıllarca ahşabın özelliklerini geliştirmek için araştırma-geliştirme çalışmaları yürüttü. Finli bilim adamları, 1990’larda en mükemmel modifiye ahşap ürünleri sunan Thermowood® yöntemini geliştirdiler.

Thermowood® ürünlerinde, doğal proseslerin sonunda termal prosesler kullanılarak üstün özellikler elde edilir. Normal ahşaba göre çürümeye ve hava şartlarına karşı çok daha stabil ve dayanıklıdır.  Kimyasal maddeler kullanılmadan doğal yöntemlerle üretildiği için insanların yaşamları için sağlıklıdır. İşlem sırasında glikoz, reçine ve sitrik asit boşaltıldığından biyolojik direnci yüksektir. Thermowood® yöntemi, tornalama, uzama veya daraltma gibi fiziksel değiştirme faktörlerini en aza indirir ve ahşabın boyutsal kararlılığa sahip olmasını sağlar. Formüle edilmiş kontrollü süreçler sayesinde parçada renk stabilitesi elde edilir.

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
👋 Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?